piątek, 20 czerwiec 2014 10:30

Idealne ciało kobiety

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

kobieta-wymiary-idealnePojęcie idealnej figury kobiety zmieniało się na przestrzeni wieków. Trwają dysputy - która aktorka czy modelka jest najpiękniejsza i idealna. Pomijając dodatkowy udział indywidualnych preferencji, istnieją pewne uniwersalne zależności, które nieświadomie stosujemy przy definiowaniu kobiety idealnej.

W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam najważniejsze cechy kobiecego ciała, niezależnie czy wolicie pełną figurę Kim Kardashian lub Kate Upton; smukłe ciała Erin Heatherton lub Emmy Watson czy wysportowaną sylwetkę Ewy Chodakowskiej.

Typ i kształt figury kobiety zależy (tak jak u mężczyzn) od szkieletu i ilości oraz rozłożenia mięśni i tłuszczu. Kultury na całym świecie różnie interpretowały atrybuty kobiecego ciała, jednak zawsze odnosiły się do jego estetycznego wpływu na otoczenie, pociągu seksualnego oraz płodności

Uznaje się, że kobiety o szerszych biodrach i większym biuście mają większy potencjał rozrodzczy, niż kobiety o 'węższej' budowie ciała. Jednak sam rozmiar np. bioder, pupy czy piersi nie określa definitywnie stopnia atrakcyjności danej kobiety.

 

Rozmiar piersi

Obecna cywilizacja (głównie Zachodnia) promuje raczej duże biusty. Co nie oznacza jednak, że kobieta z mniejszym biustem będzie zawsze mniej atrakcyjna od chojnie obdarzonej koleżanki. Tak naprawdę, wszystko rozbija się o proporcje. Jednym z najbardziej pożądanych typów figury jest tzw. klepsydra. Charakteryzuje się ona równymi (lub prawie równymi) wymiarami w biuście i w biodrach, z zachowaniem wyraźnego wcięcia w talii. Nie jest ważny sam rozmiar piersi, a stosunek piersi do bioder.

Artykuły stron partnerskich

loading...

Kształt piersi

Piersi naturalne - wypukłość i kształtJędrne piersi są zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż obwisłe. Są symbolem młodości, piękna i zdrowia. By sprawdzić jak bardzo sprężysty jest biust kobiety można wykorzystać tzw. test ołówka. W przypadku bardziej obfitych kształtów, test może być bezużyteczny, gdyż każde większe piersi będą poddawać się grawitacji, pozostając atrakcyjnymi. Wyjątkiem są oczywiście, piersi sztuczne, które nie będą naturalnie opadać, nie będą miały zagięć pod spodem i będą przypominać piłki (Piersi naturalne a implanty).
Brodawka idealna - idealna kobieca figuraNa co warto zwrócić uwagę to stosunek górnej części piersi do dolnej. Idealne rozłożenie piersi, powinno wyglądać jak na obrazku. Większość piersi na dole, mniejsza część u góry. Przez to, naturalna pierś będzie miała zawsze kształt wypukły do dołu, osiągając pełny, okrągły kształt jedynie w specjalnej bieliźnie. Dodatkowym elementem - jakże ważnym dla całej piersi - jest brodawka. Zgodnie z badaniami i kanonami piękna, ta idealna powinna sterczeć do góry pod kątem około 20 stopni do góry.

 

Brzuch

Nie zdziwi nikogo fakt, że najatrakcyjniejszym brzuchem jest brzuch szczupły, płaski i bez tłuszczu. Co ważne, wyraźne mięśnie i sześciopak nie jest u kobiet mile widziany (pomijamy preferencje indywidualne). Ważne jest wyraźnie podkreślenie talii, by osiągnąć wspomnianą wcześniej sylwetkę klepsydra.

Idealna pupa - odwrócone serce

Biodra i pośladki

W tym przypadku również to kształt jest ważniejszy od samego rozmiaru. Najbardziej pożądany jest kształt pupy przypominający odwrócone serce. Tyłeczek jest odpowiednio zaokrąglony - odnosi się wręcz wrażenie, że pośladki  naciskają na siebie nazwajem - jednak zwęża się powyżej bioder, by przejść w wąską talię. Inne kształty to okrąg (również uznawany za atrakcyjny) oraz mniej atrakcyjne: kwadrat oraz kształt V

 

Nogi

Nogi powinny być długie i proste. Nie jest to na pewno zaskoczeniem dla nikogo. Jedyną kwestią sporną jest przerwa między udami u samej ich góry - jedni ją uwielbiają, inni nie.

 

Twarz

Wiemy, mieliśmy skupić się na ciele, jednak po 1 - twarz jest częścią ciała;), a po 2 - ma duży wpływ na postrzeganie danej osoby i jej atrakcyjności. Tutaj również oderwiemy się od indywidualnych preferencji a skupimy się na naukowym podejściu do tematu.
Co ciekawe w twarzy liczy się.. przeciętność. Im bardziej równomiernie rozłożone usta, oczy, uszy nos itd. tym bardziej atrakcyjna jest dla nas twarz. Pokochaj siebieDokładne liczby mówią, że jeżeli założymy, że szerokość twarzy to 100%, odległość miedzy źrenicami oczu powinna wynosić 46%; jeśli założymy, że wysokość twarzy to 100% - odległość między środkiem ust a środkiem oczu powinna wynosić 36%. Niektóre gwiazdy są naprawdę blisko tych proporcji - np. Jessica Alba lub Shania Twain.

 

Pamiętajcie drogie Panie, że jednak nic tak nie urzeka mężczyzn jak pewność siebie. Powyższy opis to jedynie ogólne opisy i informacje. Praktyka pokazuje, że mężczyźni lubią kobiety różne i przede wszystkim, atrakcyjne nie tylko pod względem wyglądu. Dodatkowo badania pokazują, że idealna kobieta według kobiet jest dużo chudsza, niż ta wskazana przez mężczyzn.

Więcej w tej kategorii: « Typy kobiecej sylwetki

Skomentuj

Komentarz pojawi się po akceptacji moderatora (walczymy ze SPAMem ;) ).

© 2018 Wymiary Gwiazd. All Rights Reserved. Designed By Wymiary Gwiazd. Powered by Helix.